סיון כהן
 משרד עורכי דין

  SIVAN COHEN ADVOCATE

כתובתינו: רח' בר כוכבא 23 בני ברק (מגדל V TOWER)

  טלפון: 03-5447788 פקס: 03-544887 נייד: 050-3644228

עורך דין גירושין 
ידועים בציבור  |  כתובה  |  הסכם ממון  |  הסכם לחיים משותפים  |  
מזונות אישה

הכלל לגבי מזונות אישה הינו "עולה עימו ואינה יורדת", דהיינו, כשאישה התרגלה לרמת חיים מסויימת, הינה זכאית להמשיך ולחיות ע"פ אותה רמת חיים, כאשר על הבעל חלה החובה לספק לה את רמת החיים אליה הורגלה.

החיוב במזונות אישה כולל סיפוק צרכיה לרבות, אך לא רק: ביגוד, הנעלה, מספרה, קוסמטיקה, מזון, הוצאות רכב, פלאפון, הוצאות רפואיות וכד'...וכן מחוייב הבעל לשאת בתשלום מדורה של האישה.

יודגש, כי על הבעל למצות את מלוא פוטנציאל ההשתכרות שלו לשם נשיאה במזונותיה של אישתו וטענה כי הבעל עובד בחצי משרה למשל, ומשכך אין באפשרותו לפרנסה- לא תעמוד לבעל.

לגבי אישה שעובדת ומשתכרת, העקרון המנחה הינו: "צאי מעשי ידייך תחת מזונותייך". משמע, באם הכנסת האישה, מספיקה לה לסיפוק צרכיה, לא יחוייב הבעל לשאת במזונותיה.

ביהמ"ש יפחית את הכנסות האישה מצרכיה.

יש להדגיש, כי הכנסה אינה משמעותה רק הכנסה ממשכורת, אלא גם הכנסה ממקורות אחרים כגון: נכסים, קצבאות וכד'.

האישה זכאית למזונות מבעלה, כל עוד היא חיה עימו. דהיינו, אישה אשר עזבה את הבית, ללא שיש לה כל סיבה מוצדקת לכך (דוגמא לסיבה מוצדקת- אלימות שהופעלה כנגדה ע"י הבעל), לא תהא זכאית למזונות.

שונה המצב כאשר הבעל הוא זה שעזב את הבית- דאז, חובתו עדיין עומדת בעינה.

זכאות האישה למזונות הינה עד ביצוע הגט בפועל.


Go Back  Print  Send Page
כתובתינו: רח'  כוכבא 23 בני ברק (מגדל V TOWER)   טלפון: 03-5447788 פקס: 03-5448879
 
נייד: 050-3644228
  

המידע באתר הינו כללי בלבד ואינו מהווה מתן ייעוץ ובכל מקרה אין לעשות בו שימוש כאמור מבלי לקבל חוות דעת ו/או יעוץ משפטי מקצועי פרטני בהתאם לנסיבות הספציפיות. בכל מקרה מומלץ לדעתנו לבחון בטרם עת, את כל ההשלכות המשפטיות לפני נקיטת כל פעולה שהיא.

 
לייבסיטי - בניית אתרים