סיון כהן
 משרד עורכי דין

  SIVAN COHEN ADVOCATE

כתובתינו: רח' בר כוכבא 23 בני ברק (מגדל V TOWER)

  טלפון: 03-5447788 פקס: 03-544887 נייד: 050-3644228

עורך דין גירושין



 
ידועים בציבור  |  כתובה  |  הסכם ממון  |  הסכם לחיים משותפים  |  




תביעות גירושין

תביעות גירושין במדינת ישראל יכולים להגיש באחת משתי ערכאות שלהם סמכויות מקבילות: בית הדין הרבני ובית המשפט האזרחי. בבית הדין הרבני דנים בתביעה ברוח ההלכה ובבית המשפט האזרחי דנים בתביעה מכוח חוק בית המשפט לענייני משפחה.

בתי הדין הרבניים דנים בעיקר באישור הסכמי גירושין, בסידורי גיטין וכל הקשור בתביעות גירושין וכיוצא באלה. בית המשפט לענייני משפחה עוסק יותר בהסדרת הסכמים בענייני רכוש ומשמורת ילדים או במה שנקרא גירושין אזרחיים. תביעות גירושים עוסקים בשלושה דברים עיקריים: חלוקת רכוש, מזונות לאישה, מזונות לילדים.

חלוקת רכוש

כאשר יש הסכם ממון שהוכן מראש על ידי שני הצדדים אין הרבה בעיות בחלוקת הרכוש במקרה של גירושין. עורך דין גירושין יכול לערוך הסכם ממון בזמן שהכל עדיין נראה נפלא במשפחה, אך אם מגיע יום הפרידה ההסכם נהיה כלי מאד חשוב למניעת ריבים והתכתשויות מיותרות.

בהרבה מקרים נערך הסכם ממון כשיש פער משמעותי בין מה שכל צד מביא איתו לשותפות או במקרה של "ידועים בציבור" וכדומה. כשאין הסכם ממון יש לדון בחלוקת הרכוש או בבית המשפט או באמצעות מגשר.

מזונות האשה

אישה נשואה זכאית לקבלת מזונות מהבעל עד גובה סכום שישמור על רמת החיים שחייה בה בזמן חייהם המשותפים. השיקול בקביעת מזונות לאישה נקבע על פי יכולת הבעל ורמת חייו בהווה. יכולת הבעל נקבעת על פי השתכרותו, הרכוש הפרטי שלו והכנסות מנכסים שבבעלותו. החובה הזו חלה רק כלפי אישה נשואה (כל עוד הם נשואים), והבעל חייב לדאוג לכל מחסורה כולל מזון ביגוד, דיור וכדומה לאחר הגירושין אין חובה כזאת כלפי הבעל.

מזונות הילדים

כל ילד זכאי למזונות משני הוריו גם אם אינם נשואים זה לזה. גם במקרים שהאב אינו מכיר את ילדו או שהוא נשוי לאישה אחרת הוא מחויב במזונות לילדו. מזונות נקבעים על פי צרכי הילד ויכולת הוריו לספק אותם. אחרי גיל 15 חייבים שני ההורים, על פי יחס ההשתכרות שלהם, למזונות עבור ילדיהם המשותפים עד גיל 18. בית משפט לענייני משפחה יכול להורות על המשך תשלומי מזונות גם לאחר גיל זה בעת השירות הצבאי של הבן או הבת או בתקופת לימודים וזאת עד 1/3 מתשלומי המזונות ששולמו עד גיל 18.

תביעות גירושין הם בדרך כלל תביעות שמעורבים בהם רגשות רבים וחוסר אמון בין הצדדים. כדי לחצות את התקופה של הגירושין באופן החלק ביותר מומלץ להיעזר בשירותים של עורך דין גירושין בתל אביב, אם אתם תושבי המרכז.

עו"ד סיון כהן
  • כתובתינו:
    רח' מונטיפיורי 9 תל אביב
  • טלפון: 03-5172929

הצג מפה גדולה יותר
כתובתינו: רח'  כוכבא 23 בני ברק (מגדל V TOWER)   טלפון: 03-5447788 פקס: 03-5448879
 
נייד: 050-3644228
  

המידע באתר הינו כללי בלבד ואינו מהווה מתן ייעוץ ובכל מקרה אין לעשות בו שימוש כאמור מבלי לקבל חוות דעת ו/או יעוץ משפטי מקצועי פרטני בהתאם לנסיבות הספציפיות. בכל מקרה מומלץ לדעתנו לבחון בטרם עת, את כל ההשלכות המשפטיות לפני נקיטת כל פעולה שהיא.

 
לייבסיטי - בניית אתרים