סיון כהן
 משרד עורכי דין

  SIVAN COHEN ADVOCATE

כתובתינו: רח' בר כוכבא 23 בני ברק (מגדל V TOWER)

  טלפון: 03-5447788 פקס: 03-544887 נייד: 050-3644228

עורך דין גירושין 
ידועים בציבור  |  כתובה  |  הסכם ממון  |  הסכם לחיים משותפים  |  
דוגמת הסכם גירושין

בימינו ניתן להוריד מאתרים שונים ברשת האינטרנט מסמכים והסכמים שונים כמו דוגמת הסכם גירושין. מקור הביקוש למסמכים אלו טמון ברצונם של אנשים להכיר אפשרויות שונות להסכמים, או השאיפה להשתמש בדוגמא ליצירת תביעה סטנדרטית, ובתוך כך לחסוך בעלויות עורך דין. ואולם, חשוב להבין כי דוגמת הסכם גירושין אינה מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של עורך דין, אלא משמשת ככלי המחשה להבנת העקרונות הכלליים של ההסכם. יתר על כן, ההצהרות בהסכמים אלו אינן מתאימות למרבית המקרים, מכיוון שכל תיק גירושין הינו אישי ושונה לחלוטין. מסיבה זו, יש לנסח הסכם נכון מבחינת תנאים ואסטרטגיה על ידי עורך דין גירושין, תוך התאמה ספציפית לכל מקרה.

אין שני הסכמי גירושין זהים

חשוב להדגיש כי אין בנמצא נוסחה אחת לכתיבת הסכמי גירושין, שלא קיימים שני הסכמים זהים ושכל הסכם נכתב ספציפית עבור מקרה מסוים. קיימים הסכמים פשוטים או מורכבים, סגורים או פתוחים, וגם יש הסכמים טובים יותר או פחות. הסכמים טובים הם אלו המייצגים נאמנה את צרכי שני בני הזוג, אינם מתעלמים מהנקודות העיקריות, ומכילים בתוכם נתונים שפותרים את חוסר ההסכמה בין בני הזוג ומונעים סכסוכים עתידיים.

למה תורמת דוגמת הסכם גירושין

הסכם גירושין הינו מסמך המפרט את כל ההסכמים וההסדרים של בני הזוג לאור פרידתם, ומורכב מסעיפים ותתי סעיפים רבים המשתנים בין מקרה למקרה. דוגמת הסכם גירושין מאפשרת לאנשים להתרשם ממבנה המסמך ומאפייניו המרכזיים, כך שעל ידי בחינת מספר דוגמאות ניתן להגיע להבנה טובה יותר לגבי אופן הניסוח המתאים של הסכם הגירושין שלהם. בדומה למרבית הסכמי הגירושין גם דוגמאות של הסכמים מורכבות ממספר סעיפים מרכזיים הנוגעים בגט, רכוש וילדים, כמפורט להלן.

גירושין וגט

הסכם הגירושין כולל הסכמה מרצון חופשי של שני הצדדים להיפרד, וכולל נכונות לתת ולקבל גט. ההסכם מפרט את שמות ותעודת הזהות של שני הצדדים, מספר ילדיהם ושמותיהם, את שמו של עורך דין לדיני משפחה המייצג כל אחד מהצדדים, ואת הסכמת שני בני הזוג לפרטי ההסכם השונים. חשוב לציין כי הסכם הגירושין תקף רק לאחר שאושר ונחתם על ידי בית משפט.

רכוש וממון

אלו הם סעיפים הנוגעים לאופן חלוקת הרכוש המשותף שבני הזוג צברו או רכשו במהלך נישואיהם. הסעיפים מפרטים בין היתר את מצב הרכוש והממון הספציפיים של כל זוג. כמו כן, סעיפים אלו עוסקים ברכבי הזוג ובעסקיהם, בחסכונות והשקעות, בקופות גמל וזכויות סוציאליות, ובאופציות ומניות שברשותם. בנוסף לכך מפורטים גם חובות שונים בני הזוג כמו החזרי הלוואות או משכנתאות.

ילדים, הסדרי ראיה ומזונות

ההסכם מתייחס באופן נרחב לנושא מעמד הילדים עקב הגירושין, ונוגע במשמרות והסדרי ראיה, אחריות ההורים, התחייבות לגדל את הילדים ללא הסתה כלפי הצד השני, התחייבות לדאוג לחינוכם ובריאותם, לסיפוק כול צרכיהם המשתנים, ולשיתוף פעולה ומידע בין ההורים בנושאים אלו. כמו כן ייכללו בסעיפים אלו הסדר מזונות לילדים, גובהם והצמדתם למדד, ואופן חלוקת ההשתתפות בצרכי הילדים כמו הוצאות רפואיות חריגות או הוצאות חינוכיות.

עו"ד סיון כהן
  • כתובתינו:
    רח' מונטיפיורי 9 תל אביב
  • טלפון: 03-5172929

הצג מפה גדולה יותר
כתובתינו: רח'  כוכבא 23 בני ברק (מגדל V TOWER)   טלפון: 03-5447788 פקס: 03-5448879
 
נייד: 050-3644228
  

המידע באתר הינו כללי בלבד ואינו מהווה מתן ייעוץ ובכל מקרה אין לעשות בו שימוש כאמור מבלי לקבל חוות דעת ו/או יעוץ משפטי מקצועי פרטני בהתאם לנסיבות הספציפיות. בכל מקרה מומלץ לדעתנו לבחון בטרם עת, את כל ההשלכות המשפטיות לפני נקיטת כל פעולה שהיא.

 
לייבסיטי - בניית אתרים