סיון כהן
 משרד עורכי דין

  SIVAN COHEN ADVOCATE

כתובתינו: רח' בר כוכבא 23 בני ברק (מגדל V TOWER)

  טלפון: 03-5447788 פקס: 03-544887 נייד: 050-3644228

עורך דין גירושין 
ידועים בציבור  |  כתובה  |  הסכם ממון  |  הסכם לחיים משותפים  |  
גירושין אזרחיים

אף אחד לא רוצה להגיע למצב של גירושין כשהוא או היא מתחתנים. אבל המציאות שונה. 1/3 מהמתחתנים היום יתגרשו בעוד כמה שנים. יש הקוראים לזה מכת מדינה ויש הקוראים לזה שחרור האישה. כך או כך, גירושין הם אף פעם לא דבר נעים. לא רגשית ולא כלכלית. גירושין אזרחיים בדומה לגירושין רגילים הוא הליך, שנועד לשים קץ לנישואין. גירושין אזרחיים אפשריים במדינת ישראל רק למי שאין לו בית דין דתי היכול לערוך טקס גירושין.

כלומר: שני יהודים הנשואים זה לזו מחוייבים בגירושין בבית דין רבני ואינם יכולים להתגרש בגירושין אזרחיים. לעומת זאת, נישואין אזרחיים אינם מבוצעים בישראל כלל ויש לצאת מתחומי הארץ, כדי לערוך טקס נישואין אזרחי. למרות זאת, תוקף נישואין אזרחי מוכר בישראל וכל החוקים החלים על זוגות התחתנו ברבנות חלים על הנשואים האזרחיים. בנוסף לזאת, כל המעוניין להתגרש, גם אם נישא בחו"ל יהיה חייב לעשות זאת באחת משתי הדרכים הללו – גירושין אזרחיים או גירושין ברבנות.

 1. גירושין אזרחיים מנישואין אזרחיים

  גירושין דתיים של זוג שנישא ברבנות חייבים להיות מבוססים על אשמה. כלומר, על צד אחד להוכיח כי יש לו עילה לגירושין, בעוד שבגירושין אזרחיים אין הדבר כך. החוק הדתי יוצר מצב שהצד המתנגד לגירושין יכול להערים קשיים רבים ולעכב את הגירושין, לעיתים לשנים רבות. גירושין של נישואין אזרחיים שהתבצעו בחו"ל אפשריים בישראל, אך יש הבדל עם שני בני הזוג יהודים או שמדובר בזוג מעורב (יהודי/נוצרי). בשני המקרים ישנן פעולות משפטיות שונות.

 2. גירושין אזרחיים לשני בני זוג יהודים

  לשני בני זוג יהודים אין אפשרות להתגרש בישראל באופן אזרחי, אלא שעליהם להתגרש בבית דין רבני לרבות כל החוקים הדתיים הנלווים לכך. גם אם נישאו השניים בחו"ל בנישואין אזרחיים, אין להם אפשרות להתגרש באופן אזרחי כל עוד הם רוצים לעשות זאת במדינת ישראל.

 3. גירושין אזרחיים לשני בני זוג מעורבים

  במידה ואחד מבני הזוג אינו יהודי או שהוא מוגדר כחסר דת הם יכולים להתגרש בבית המשפט לענייני משפחה בהליך שנקרא: התרת נישואין. הליך זה חשוב ונחשב כמו הליך גירושין ובגלל החובות הכרוכים בו מוטב להתייעץ עם עורך דין גירושין. במידה ולזוג הסכם ממון שנכתב מראש הן יוכלו לחצות את חלוקת הרכוש בקלות יתרה והדבר יקל עליהם מאד.

  התרת גירושין כמו גירושין ברבנות מחייבים מבחינת החוק, ואת אשר קובע בית המשפט יש לבצע. גם, כדי להתגרש גירושין אזרחיים מוטב לקחת עורך דין גירושין בתל אביב (אם אתם מאזור המרכז), שיוכל להראות לכם דוגמת הסכם גירושין, כדי שתוכלו לדעת להיכן נושבות הרוחות בכל הקשור לעניין הפרטי שלכם.

עורכת גין גירושין
 • כתובתינו:
  רח' מונטיפיורי 9 תל אביב
 • טלפון: 03-5172929
כתובתינו: רח'  כוכבא 23 בני ברק (מגדל V TOWER)   טלפון: 03-5447788 פקס: 03-5448879
 
נייד: 050-3644228
  

המידע באתר הינו כללי בלבד ואינו מהווה מתן ייעוץ ובכל מקרה אין לעשות בו שימוש כאמור מבלי לקבל חוות דעת ו/או יעוץ משפטי מקצועי פרטני בהתאם לנסיבות הספציפיות. בכל מקרה מומלץ לדעתנו לבחון בטרם עת, את כל ההשלכות המשפטיות לפני נקיטת כל פעולה שהיא.

 
לייבסיטי - בניית אתרים